Zwroty towaru


Klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszej firmie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni licząc od dnia odebrania przesyłki.  Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie nosi śladów użytkowania, jest kompletny i nie został w żaden sposób zniszczony.
Aby sprawnie przeprowadzić zwrot towaru należy:1.

Złożyć sprzedającemu stosowne oświadczenie odstąpienia od umowy zakupu - pisząc je na adres e-mail: info@dobratarcza.pl lub na adres pocztowy tradycyjny: "DOBRATARCZA S.C." 81-094 Gdynia, ul. Skarbka 8. Oświadczenie powinno zawierać dane osoby odpowiedzialnej za dokonanie zwrotu wraz z numerem kontaktowym, numer dokumentu zakupu oraz wyszczególnione pozycje, których zwrot dotyczy.  Można skorzystać ze wzoru - 


Naciśnij aby pobrać wzór odstąpienia od umowy


DOBRATARCZA S.C. zobowiązuje się skontaktować lub niezwłocznie przesłać konsumentowi potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.2.

Towar należy szczelnie zapakować i zabezpieczyć, aby mieć pewność że nie ulegnie uszkodzeniu w trakcie transportu. Prosimy także o dołączenie do przesyłki zwrotnej dowodu zakupu. 3.

Po spakowaniu przesyłki należy towar odesłać do siedziby naszej firmy. Klient może odesłać towar własnym środkiem transportu (należy jednak pamiętać, że jeżeli konsument wybrał inny sposób dostarczenia rzeczy niż najtańszy przez nas oferowany firma Dobratarcza S.C. nie jest zobowiązana do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.) lub skorzystać z usługi e-zwroty Poczty Polskiej, za pomocą której realizujemy zwroty przesyłek do naszej firmy.
Aby skorzystać z usługi e-zwroty należy:

* Wejść na stronę  https://ezwroty.poczta-polska.pl/#/main.* Wpisać w wyszukiwarce nazwę naszego sklepu DOBRATARCZA - poniżej pojawi się nazwa naszej firmy, po najechaniu myszką nad nią, pojawi się odnośnik ZWRÓĆ > który należy nacisnąć.* W kolejnym oknie pojawią się u góry dane naszej firmy wraz z adresem do zwrotu, a poniżej formularz do wypełnienia przez zwracającego zawierający podstawowe dane. Po poprawnym wypełnieniu należy nacisnąć DALEJ >* W kolejnym oknie należy wybrać opcję KURIER 48 oraz wybrać placówkę pocztową, na którą dostarczy się przesyłkę.UWAGA - ABY ODNALEŹĆ SZUKANĄ POCZTĘ NALEŻY PODAĆ NUMER URZĘDU POCZTOWEGO LUB WPISAĆ MIASTO, W KTÓREJ PLACÓWKA SIĘ ZNAJDUJE I WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ Z WYŚWIETLONEJ LISTY ! 

Wpisanie własnego adresu lub nazwę własnej miejscowości, w której nie znajduje się poczta nie wyświetli placówki do wyboru !
Po wybraniu Kuriera 48 oraz odszukaniu urzędu pocztowego, do którego zaniesie się przesyłkę należy nacisnąć DALEJ >* W kolejnym oknie pojawi się potwierdzenie danych oraz informacja o maksymalnych wymiarach przesyłki - przypominamy że maksymalna waga przesyłek w usłudze e-zwroty to 30 kg . Rozmiary paczki Minimalnie 10cm x 16cm - Maksymalnie (długość + szerokość + wysokość) nie więcej niż 250 cm, przy czym największy wymiar (długość) nie może przekroczyć 150 cm. Jeśli wszystko się zgadza należy nacisnąć POTWIERDŹ >* Po potwierdzeniu należy poczekać na akceptację systemu i otrzymanie drogą mailową informacji z listem przewozowym. List przewozowy należy wydrukować, umieścić na przesyłce i udać się do wybranego przez siebie wcześniej w formularzu urzędu pocztowego, celem pozostawienia paczki już bez dodatkowych opłat - usługa jest bezgotówkowa.
4.

Sklep gwarantuje zwrot wszystkich otrzymanych od Kupującego płatności wyszczególnionych za zwracany towar na paragonie / fakturze, w tym koszty dostawy adekwatne do zwracanego towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 14 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta lub przekazem pocztowym na adres wskazany w zamówieniu. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu/przedmiotów. Wszelkie roszczenia dotyczące zwrotów realizujemy bezgotówkowo. Nie przyjmujemy także żadnych paczek zwrotnych za pobraniem.


W razie  jakichkolwiek problemów lub pytań prosimy o kontakt
info@dobratarcza.pl
(+48) 730 501 501